Menü

Teknik Konu Dışı

17 Mart 2018 - Genel

Merhaba arkadaşlar bu yazımda da teknik bilgilerden bahsedip sizi bilinçlendirmek isterdim ama amacım içerisinde maalesef böyle bir şey bulunmamakta ama daha önemli olan bazı şeylerden bahsedebilirim mesela aşk gibi. Evet aşk denince hemen aklınızda o ergen aşk yaşam hissiyatı canlanmasın çünkü böyle bir durumla alakası yok söyleyeceklerim.

Bu yazımda bahsetmek istediğim temel konu; yaşam aşkı yani, yaşama duyduğumuz sevinç. Peki nedir bu..?

Dedemizin bize şeker vermesi kadar mutlu eden bir sevinç demeyi çok isterdim ama maalesef bir yaştan sonra bu da mutlu etmiyor nankör insanları ama değer verdiğiniz bazı insanların yüzündeki tebessüme sebep olabiliyorsanız bu hayattaki en mutluluktur bana göre, çünkü bu hayatı istediğimiz gibi yaşayıp mutlu olamıyorsak bile insanların mutlu olmasına sebep olabiliyorsak ne mutlu bize!

Kendimize bir faydamız yoksa insanoğluna çok faydamız olabiliyor ki yaşama amacımıza göre değişir ruh halimiz. Bu da çevreye kattığımız artı veya eksilerle ölçülebiliyor. Tercih meselesi ama duygusal olarak kendimizde bir eksiklik hissetmiyorsak geleceğe çok değer katabiliriz. Nasıl olacak derseniz; Geliştirmek, üretmek.. bunları da yapamıyorsak bir tebessüme neden olmak aslında doğaya çok şey bırakabilir. Aslında daha çok şey söylemek isterdim ama kafam şuan bu saatte (06.58) ancak bunları söyleyebilir. Belki de daha çok şey dökmek ister ama bunlarla yetinmek istiyor gibi. Siz siz olun sevdiklerinizi yanınızda tutmak için elinizden geleni yaptıktan sonra diğer insanlara faydalı olabilecek şeyler yapmaktan vazgeçmeyin….

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir